Зміст
Backend керує серверною частиною, обробкою даних, базами даних і бізнес-логікою програми. Залишайте фідбек, а також пишіть в коментарях, які теми вас цікавлять і на які питання ви хотіли б отримати відповіді в наступних статтях Вакансія Middle Frontend Developer (WordPress Developer) нашого блогу. Чим раніше ви почнете використовувати Git & GitHub, тим краще ви будете знати ці інструменти до моменту працевлаштування.
З чого почати вивчення FrontEnd?
А без них не обходиться жодна сучасна team-розробка. INDIGO Tech Recruiters підготувала відповіді на найпоширеніші запитання про Frontend developer. Якщо вас цікавить додаткова інформація, пишіть нам.
- FrontEnd розроблення (читається як “фронтéнд”) — це IT-відгалуження, яке в наш час користується величезною популярністю.
- Спочатку студент отримує знання, потім з їх використанням практично виробляється вміння.
- Мій шлях до Front-end був тернистим, я за фахом економічний кібернетик.
- Розробнику необхідно забезпечити відповідність коду вимогам дизайну, бізнес-логіки тощо.
Технології Frontend розробки
Якщо специфікації мов програмування в Back-end можуть бути актуальними кілька років, то у Front-end рахунок йде на місяці або навіть тижні. Тут опанував React з його екосистемою модулів, там розібрався в Angular — потрібно йти далі, вчити щось нове. Не встиг Node.js стати в якомусь роді стандартом Back-end розробки на JavaScript, як з’явився і набирає обертів Deno. У зв’язку з цим Front-end розробник повинен заглиблюватися в питання версійності додатка і його модулів, управління залежностями, framework agnostic архітектури. TypeScript виник на основі мови JavaScript і розширює її можливості.
Чому Тобі варто перейти в IT
Є два способи стати frontend розробником – навчитися самостійно або пройти курси. Потрібно бути достатньо мотивованим, щоб досконало вивчити фронтенд. Фронтенд-розробник розуміє роботу препроцесорів GULP, LESS, SASS, GRUNT, працює з SVG-об’єктами, DOM, API, AJAX і CORS і так далі.
Front-end developer (Angular, .NET Core, TypeScript)
Вони працюють, в основному, з точним аналізом і обчисленнями, де майже немає творчої, гуманітарної складової. При цьому, їм потрібно вміти обчислювати всі можливі наслідки операцій та розуміти причини помилок, що з’явилися на шляху клієнт-сервер-клієнт. Ну а останнім пунктом, мабуть, поставимо знайомства, котрі є таким собі чіт-кодом. Наряду з менторством цей варіант істотно полегшує шлях FrontEnd розробника.
Для адаптації сайту під сучасні вимоги претендент має бути в курсі останніх нововведень у світі IT. Продемонструйте роботодавцю зацікавленість сучасними технологіями. Якщо ви відвідуєте конференції та додаткові освітні курси, обов’язково вкажіть це. За відсутності досвіду до резюме можна додати посилання на виконані проекти. Завдяки курсам ITSTEP Academy у вас є реальний шанс отримати роботу junior frontend розробником ще на етапі навчання.
Спікери курсу проводять сесії “Питання-відповідь” в онлайн-форматі, де ви можете поставити запитання та отримати розгорнуті відповіді у реальному часі. IT-фахівець зі створення клієнтської сторони веб-додатків іменується FrontEnd розробником. Детальніше зі спеціальністю, навчальною програмою і викладачами можна ознайомитися за посиланням. Також, варто приділити увагу англійській — рівня Intermediate повинно вистачити для більшості вакансій. Гірше як JavaScript код після обчислень видав −0, та ракета не туди пролетіла.
Додатково напрацьовуються навички роботи з графічними редакторами і розумінням принципів UI / UX дизайну і, звичайно ж, софт-скіли . Це на кшталт як бути столяром та не розбиратися в породах деревини. З сьогоднішньою динамікою та інформаційним шумом неможливо встигати відвідувати сайти з добірок. А ось почитати всі вершки, які вже зібрані в Telegram-каналах, — це те, що треба. І завжди є можливість відфільтрувати тільки ту інфу, яка потрібна конкретно тобі.
Компанії шукають співробітників, які приноситимуть реальну користь. Тому в резюме потрібно не просто перераховувати список обов’язків, а й вказувати конкретні результати, що вимірюються. Знання англійської мови, принципів побудови backend, баз даних, основ SEO – це непогані додаткові переваги, про які слід згадати. На курсах DAN.IT в Києві вас навчать веб-верстці, поширеній в середовищі програмістів мові JavaScript, фреймворкам типу React. Курс Front End доповнений прикладами і кейсами, отримав схвалення ізраїльських і українських розробників, студенти проходять навчання за останніми стандартами ІТ-ринку. Не варто лякатися усього переліку навичок і знань фронтендщика, адже не обов’язково на проекті будуть використовуватися вони всі, на різних проектах використовуються різні комбінації технологій.
Як я розумію зараз більше фокус іде на поліпшені WebASM, доступу до DOM звідти тощо. Це більше схоже не стільки на поліпшення мови до сучасних реалій, а на вирішення конкретної компанії власних комерційних запитів щодо інструментів розробки. Це щоб більше не попадати в судові тяжби і відвертий патентний тролінг з виробниками інструментів розробки, які схоже що викупили іньшу контору лише з метою відкусити частину від пирога бізнесу.
Це зручно, не сперечаюся, хтось уже постарався і зробив за тебе інструменти, які вже працюють. У людини має бути внутрішнє бажання постійно навчатися, цікавитися новими специфікаціями/інструментами, вести на коліні draft-проєкти й застосовувати нові фічі. Інакше кар’єрний розвиток неможливий, та й просто робота не буде нормально організована — не встиг за оновленнями, став неактуальним фахівцем. Front-end розробник — наполовину дизайнер і наполовину програміст. У таких фахівців має бути й креативне мислення, й структурне.
IT-індустрія дуже різноманітна, і якщо ви тільки починаєте розбиратися в тонкощах професій, то буде корисно знати, що Front-end — це те, з чим користувач взаємодіє на сайті. Спеціальність Front-end розробника викликає величезний інтерес у фахівців-початківців. Насамперед через те, що до кінця незрозуміло, чим займається цей фахівець, які завдання входять до його обов’язків, як потрапити в цю професію.
Обробка зображень, лінтинг (пошук і виправлення синтаксичних помилок у коді), запуск тестів та інших скриптів — усе це робить життя ледачого Front-End розробника легшим. Як мінімум, потрібно показати свій код команді, провести code review іншим розробникам, дотримуватися практик реліз-менеджменту, щоб мінімізувати ризики доставлення користувачеві продукту з дефектами. Найчастіше йдеться про Git, але можуть знадобитися і SVN, Mercurial тощо. Розробнику необхідно забезпечити відповідність коду вимогам дизайну, бізнес-логіки тощо. Водночас у коді має бути абстрактна складова, що дає змогу бути гнучким у виборі того чи іншого інструменту розроблення, масштабуватися й адаптуватися під зміни в проєкті. Будь-який сайт або web-додаток складається з серверної і клієнтської частин.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/